Ди/Щраус техник

Ди/Щраус техник

„Ди/Щраус техник“ е музикално танцов курс за подсилване на духа, вокалните възможности, пъргавостта и желанието в публиката. Използвайки за основа мелодии от краля на валса Йохан Щраус, Димчев създава 10 лековити /лековати/ песни и хореографии, съотнасящи се към различни аспекти на желанието и психо-физическото здраве на обикновения гражданин. Една асамблея на леконравието. Едно обяснение в любов към всичко човешко.

Иво Димчев е режисьор, хореограф, визуален артист, певец, автор на текстове и LGBTQ активист от България. Творбите му са радикална и колоритна смесица между пърформанс, танц, театър, музика, изобразително изкуство. Автор е на повече от 40 пърформанса и е носител на множество международни награди за танц и театър. Автор е и на повече от 100 песни, събрани в книгата му “Songbook”. Творчеството му е представяно на много места в Европа, Северна и Южна Америка и Азия. От 2023 г. Иво Димчев е артист-резидент на театър “La Mama” в Ню Йорк, където създава и представя за пръв път пред публика две от най-скорошните си представления: “Hell/Top 40” и “METCH”. По време на пандемията от COVID-19, Димчев изпълнява над 400 частни концерта в домовете на хора в България, Истанбул, Ню Йорк и Лос Анджелис. Списание “The New Yorker” разказва за тези пърформанси в публикацията си, посветена на Иво Димчев, със заглавие “The Extravagant Exuberance”. Иво Димчев е и основател и директор на българската фондация “Humarts”. След като завършва магистърската си степен в Академията за сценични изкуства в Амстердам “Dasarts”, открива пространството за сценични изкуства “Volksroom” в Брюксел, в което се представят млади международни артисти. През 2014 г. открива независимото пространство за съвременно изкуство и музика “MOZEI” в София. Паралелно с артистичната си практика, Димчев води майсторски класове в институции като Националната театрална академия в Будапеща, Кралската танцова консерватория в Антверпен, Висшето училище по изкуства в Берн, Университата по изкуства в Амстердам, DanceWeb във Виена и много други.

Международната програма на фестивал за съвременен танц и пърформанс „Антистатик“ 2025 се организира от фондация „Брейн Стор Проджект” и сдружение „Номад Денс” с финансовата подкрепа на Министерство на културата, Столична община – Календар на културните събития, Гьоте-институт България, изследователския проект DanceMap, финансиран от програма „Хоризонт Европа“ на Европейския съюз и в партньорство с РЦСИ „Топлоцентрала” и галерия „Академия“ на Националната художествена академия. 

Цени на билетите: Плати колкото можеш – ти избираш между 40, 30 или 20 лева според възможностите си. 

С грижа и разбиране към различните ситуации, в които се намира публиката ни, през 2025 г. Антистатик въвежда „плати колкото можеш“ принцип на ценообразуване за всички билетите за събитията в програмата на фестивала с вход. Всеки зрител може да избере каква сума да заплати за билета си от три ценови категории – 40, 30 и 20 лева.  

До 4 май 2025 г. всички ученици и студенти, както и колеги работещи в сферата на танца могат да се възползват и от специални билети на стойност 15 лева.


Инфо
Екип
Билети